Bezpieczne płatności kartą kredytową w Internecie

Coraz więcej osób dokonuje transakcji przez Internet. Największe nasilenie zakupów obserwujemy jak zwykle w okresie przedświątecznym. Wiele osób kupuje elektronikę, książki, prezenty.
Dokonując zakupów w sklepach internetowych bardzo często oferuje się nam możliwość użycia karty kredytowej. Co zrobić by zapłacić tą formą płatności maksymalnie najbezpieczniej i nie narażać się na możliwe nadużycia?

Obecnie każdy posiadać plastikowej karty kredytowej może przy zakupach Internetowych posłużyć się nią. W momencie płatności za zamówienie (np. w sklepie internetowym) podajemy swoje imię i nazwisko, numer karty, datę jej ważności oraz kod weryfikujący CVC2 lub CVV2 (jest to 3 cyfrowy kod umieszczony na odwrocie karty tuż przy pasku do podpisu).
Karty kredytowe mają jednak to do siebie, że możemy nimi płacić nie mając nawet na koncie pieniędzy, a więc jeśli ktoś będzie znał w/w dane to może bez problemu zapłacić np. w internecie.
Inną kwestią jest pobieranie co jakiś czas przez firmy lub organizacje opłat np. roczna opłata za uczestnictwo które ponawiają firmy bez naszej wiedzy, ściągając płatność z naszej karty.


Płatność w Internecie i dlaczego opłaca się mieć kartę wirtualną?

Posiadając wirtualną kartę mamy kontrolę nad płatnościami, gdyż zasilamy ją konkretną kwotą, która po transakcji może być wyzerowana i nikt nie będzie mógł pobrać z naszej karty żadnej kwoty. Zabezpieczamy się w ten sposób przed nadużyciami o których wspomniałem wcześniej.
Wirtualne karty jak sama nazwa mówi fizycznie nie istnieją i są to tylko dane takie jak numer karty, kod weryfikujący dzięki którym możemy dokonać zakupów w internecie (niektóre banki wprawdzie przesyłają imitację plastikowej karty, ale nie można nimi zapłacić w normalnym sklepie).

Polecam korzystanie z wirtualnych kart kredytowych, dzięki którym będziecie czuć się bezpieczni podczas zakupów w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.