Futurystyka, fantastyka a może już stająca się rzeczywistość?

Sieci społecznościowe, NK, Facebook, Twitter przeżywają obecnie niesamowity wzrost i stają się bardzo popularne. W założeniach miały stać się przedłużeniem naszych relacji z innymi, czasem zapomnianymi od lat znajomi.

Jednak po szybkiej fascynacji część osób przestaje z nich korzystać, powoli zauważa się np. spadek popularności NK (dawniej Naszej Klasy) która stosunkowo szybko uzyskała nasycenie, a obecnie zauważa się od niej odwrót.

Sądzę, że następnym krokiem, przełomem będą indywidualne cyborgi (wirtualne, oprogramowanie lub fizyczne, roboty). Stworzenia które będą zastępowały niejednemu psa, będą podłączone do sieci i będą za nas wykonywać pewne czynności stając się naszymi najlepszymi przyjaciółmi i asystentami(tkami) zarazem załatwiającymi za nas podstawową komunikację w necie. Może nawet zdarzyć się że to cyborgi za nas będą utrzymywać łączność z innymi (cyborgami) a nam tylko będą zdawać relację z kim się dziś komunikowały i co u znajomych.

Futurystyka, fantastyka?

Chatboot Ewa odpowiada na stronie Cordium.pl

Już dziś firmy telekomunikacyjne używają sztuczną inteligencję, na razie nieporadnie służą np. do obsługi wirtualnego centrum pomocy technicznej, lub dodzwaniają się do nas automaty by przedstawić ofertę. Za jakiś czas będziemy mogli wchodzić w konwersacje głosową z takimi automatami. Podobnie w internecie istnieją już od kilku lat tzw. chatboty z którymi możemy „rozmawiać” za pomocą klawiatury. Trwają też prace nad komputerami następnych generacji które będą przetwarzały informacje podobnie jak ludzki mózg.

Chodzi mi o to, by komputer, zrobił wszystko to, co pomyśli głowa …
czyli kiedy w końcu zamiast używać klawiatury skorzystamy z naszej głowy?

Myślę że kluczem do wykorzystania, zmiany podejścia w obsłudze  internetu jest zmiana interfejsu. Do tej pory używamy nieporęcznej klawiatury, myszy, kamerki.

httpv://www.youtube.com/watch?v=MwPSbuK5w7k

Komputer przetwarzający dane jak ludzki mózg
http://www.idg.pl/news/175455/Komputer.przetwarzajacy.dane.jak.ludzki.mozg.html

Wirtualni agenci, Chatboty także w Polsce:
http://www.chatbots.org/pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.