Fala pochłonęła Google?

Usługa która miała zrewolucjonizować sposób komunikacji w internecie (do tego stopnia, że niektórzy głosili, rychłe  zniknięcie e-mail 🙂 ) nie będzie dalej rozwijana przez Google.

Pierwsza oficjalna prezentacja Google Wave odbyła się w maju 2009 podczas konferencji Google I/O.
httpv://www.youtube.com/watch?v=v_UyVmITiYQ

Usługa w swoim założeniu miała być rozwinięciem komunikatora internetowego z funkcjami społecznościowymi i łącznością z innymi kanałami informacyjnymi.

Z końcem 2010 usługa zostanie przez Google zamknięta.

Więcej: http://googleblog.blogspot.com/2010/08/update-on-google-wave.html
Strona projektu: http://wave.google.com/


Komentarz
Intuicyjnie jakoś ten projekt nie wzbudził we mnie większego zainteresowania,
poza ciekawostką, że coś takiego się pojawiło.

Wydaje się, że w obecnej chwili jesteśmy nasyceni tak dużą ilością komunikatorów (Gadu-Gadu, Skype..), serwisów społecznościowych typu Twitter, Blip, Facebook, że zainteresowanie pomysłem Google nie wzbudziło większego aplauzu.

W gruncie użytkownicy są dość konserwatywni a Google chciało zaproponować zupełnie nowy sposób podejścia do komunikacji, moim zdaniem, zbyt rewolucyjny.
Poza tym wygląda na to że Google tworzyło to rozwiązaniu równolegle z innym prostym GoogleBuzz które przyjęło się bardziej ze względu na swoją prostotę.

Google zawsze dawało swoim użytkownikom dość nieskomplikowane rozwiązania, a Wave wykraczał poza tą politykę firmy by dostarczać proste w użyciu aplikacje.
Jednak sądzę, że samo podjęcie tematu rozwoju Wave było dla Google niezłym poligonem doświadczalnym który pomimo klęski powinien przynieść z czasem inne propozycje, rozwiązania wdrażane z większym powodzeniem. Nie jest to pierwsze i zapewne nie ostatnie niepowodzenie np. w 2008 roku podobny los spotkał projekt  Lively ( wirtualny świat który miał być konkurencją dla Second Life).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.