Monetyzacja, czyli jak wycisnąć więcej pieniędzy z Internetu?

Nie będzie już darmowej prasy w internecie?

81 letni australijski potentat medialny Rupert Keith Murdoch ujawnił w końcu zapowiadane już od dawna ceny dostępu do internetowych wydań gazet.

Czytelnik który będzie chciał mieć dostęp do artykułów zmuszony będzie od czerwca zapłacić 1 funt za dzień lub 2 funty za tydzień (np. do wydawanego od 1785  dziennika The Times).

Wiele osób wskazuje na to, że także inne dostępne obecnie za darmo czasopisma posiadające swoje portale internetowe zachęcone zmianami Ruperta Murdocha wprowadzi opłaty za dostęp do treści.

Należy spodziewać się, że zapoczątkowany w ten sposób ruch bardziej skomercjalizuje internet. Zapewne pozostaną też darmowe serwisy, blogi i nawet czasopisma, jednak nie należy spodziewać się, by duże korporacje i wydawcy nadal chciały udostępniać swoje treści za darmo.

źródło: http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/8588432.stm


Rupert Keith Murdoch jest właścicielem m.in. pism The Sun, New York Post, The Times, Daily News, telewizji British Sky, wytwórni filmowych Metromedia, Sky Channel, Twentieth Century Fox Film Corporation oraz od 2008 roku internetowego portalu MySpace.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.