Open Cola – ugasi pragnienie.

I nastąpił upał, a wraz z nim pragnienie. Jednak czym je zaspokoić? Sięgnij po OpenColę, zwłaszcza, że sam możesz ją przyrządzić. W stosunku do znanych nam konkurencyjnych produktów o smaku Coli,

w tym przypadku możesz sprawdzić źródła, jak przyrządzić ten napój, a w dodatku jest on udostępniony na powszechnie znanej licencji Open Source a więc nie tylko, że otrzymasz go za darmo, ale też samemu możesz zmodyfikować przepis.

Przepis znajdziesz na : http://content.answers.com/main/content/wp/en/b/bf/OpenCola_soft_drink_recipe.pdf
OpenCola to jeden z pierwszych „rzeczywistych” produktów typu open source dostępnych na świecie (znane jest też np. „wolne” piwo – http://www.freebeer.org/blog/).
Wcześniej licencja typu Open Source była wykorzystywania głównie w przypadku oprogramowania, jednak społeczność związana z tą ideą chciała udowodnić, że nie koniecznie musi to być tylko dobro niematerialne.

Wraz z modą na Open Source zaczynają się np. pojawiać także utwory z muzyką – Projekt OpenMusic (z http://openmusic.linuxtag.org/ można sobie pobrać utwory, które następnie zgodnie z licencją możemy wykorzystać do swoich celów).

Jak dalej potoczy się idea Open Source, oby tylko nie przerodziła się z czasem w ideologię ( czego doświadczyliśmy już 2 lata temu w debacie na formum Unii Europejskiej w kwestii patentów na oprogramowanie – http://www.idg.pl/artykuly/47883/Walka.z.patentami.html).

Mądrości i rozwagi … czego sobie i Państwu życzę trzymając w ręku puszkę Open Coli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.