W jaki sposób za kilka lat będziemy korzystać z internetu?

Przyrost informacji jaki możemy zaobserwować w internecie jest przytłaczający. Wystarczy, że wpiszemy słowo kluczowe do przeglądarki Google a naszym oczom ukazują się tysiące wyników takiego zapytania.

Programiści Microsoft pracują nad nowym programem Pivot który ma za zadanie zmienić, usprawnić przeglądanie zasobów informacji zgromadzonych w internecie.

Interfejs przypomina nowoczesne przeglądarki graficzne.

Kluczem rozwiązania będzie zastosowanie graficznej wizualizacji danych, umożliwiające łatwe poruszanie się nawet w tysiącach obiektów w danym momencie. Osoba wykorzystująca ten program, będzie mogła gromadzić informacje w kolekcje, grupy, sortować chronologicznie, wyświetlać po słowach kluczowych itp..

Do uruchomienia programu Pivot wymagany jest systemu Windows Vista lub Windows 7

Więcej informacji i możliwość pobrania programu:
http://getpivot.com/

3 myśli nt. „W jaki sposób za kilka lat będziemy korzystać z internetu?

 1. Przysłowiowe lodówki z łączem do internetu już są.
  Gadu Gadu, czy Skype w zegarku … hmmm, może i by się przydał.
  Informacje będą nas otaczać z każdej strony.

  Jeśli dodamy do tego nowy protokół IP w wersji 6 to praktycznie każde urządzenie będzie mogło mieć swój unikalny adres i samo będzie generowało informacje.

  Z jednej strony udogodnienie, z drugiej wielki „szum informacyjny” nad którym jakoś trzeba będzie zapanować.

  Choć to perspektywy nie odległe, na razie jednak proste przeglądarki typu IE, Firefox i Chrome są maksymalnie graficznie upraszczane, by ich interfejs nie przytłaczał …

 2. Zgadzam się z tymi perspektywami, sądzę, że mniej więcej tak to będzie wyglądać. Czyli internet będziemy mieć nawet w sedesie (może trochę przesadziłem) 🙂 Tak czy inaczej wszystko do tego zmierza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *